Драги пријатељи, партнери, сарадници, задовољство нам је да са вама поделимо утиске и атмосферу са пригодне, али велике церемоније посвећене успешном 40-огодишњем раду нашег удружења!

Уз подршку Општине Звездара, 1977. године, пре тачно 40 година, основано је Удружење за помоћ МНРО Звездара као невладина, социјално-хуманитарна организација. Оснивање је трајало, одржавање и век Удружења такође, али срећни смо
јер смо се за овај процес заједно борили: и родитељи и стручњаци, удружени и решени да се боре за права МНРО кроз активности чији је циљ да унапреде постојеће услуга у систему социјалне заштите особа са тешкоћама у развоју и њихових породица.

У овом тренутку, када прослављамо великих, храбрих 40 година рада Удружења, желимо да напоменемо да су се мењале прилике, политичке струје, људи који су водили Удружење и остављали свој траг, да смо имали бурне периоде, превирања,
болне резове и радикалне промене, тешке финансијске моменте,различите кризе и свакодневну борбу да удружење унапредимо и повећамо капацитете и квалитет активности. Упркос свему и даље трајемо, ширимо круг пријатеља и несебично се дајемо, да би били ту где смо данас! И даље ћемо се борити и ићи ка коначном циљу да свим нашим корисницима омогућимо живот у заједници, да их запослимо и створимо услове за самостални живот ван своје биолошке породице. Јер све што радимо, радимо за оне који не могу да се изборе за себе и којима је наша помоћ неопходна, и све наше активности су степеница у припреми особа ометених у развоју, њихових породица и волонтера за „Становање уз подршку’’ – све што радимо може бити и одступница родитељима, како не би морали да своје дете сместе у Институцију. Јер, ако смо ишта научили за ових 40 година то је да – заједно можемо све, а ми овде, скупа, пријатељски и искрено – можемо створити нашим најближима живот и прилике какве заслужују.

Протеклих 40.година борбе, труда и рада, кроз квалитетну сарадњу помогли су нам Општина Звездара, Град Београд – Секретаријат за социјалну заштиту, Секретаријат за спорт и омладину, Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, Влада савезне републике Немачке – ГИЗ, Траг фондација, хуманитарне организације Хлеб живота, Адра, Пријатељ у невољи, сарађивали смо са IFCC, UNHCER, IOCC, Финска амбасадом, Амбасада краљевине Норвешке, фирме,институције и појединци које су били релевантни за рад са нашом децом као што су: Проф. Сулејман Хрњица,
Проф. Андрејевић, проф.Сека Славнић, психолог Јадранка Новак, неуропсихијатри др. Јелица Ерцег и др. Кристина Миодраг и сви други који су директно били укључени у рад са нашим корисницима. Срећни смо јер знамо да имамо пријатеље и, још
задовољнији, јер је ово пријатељство које опстаје онда када је најтеже – у борби за наше најближе!

Више фотографија погледајте на нашој Фејсбук страници.

ХВАЛА НА ПРИЈАТЕЉСТВУ, ПОВЕРЕЊУ И САРАДЊИ!

[custom-facebook-feed]